lipiec 2020

20200709

Warsztaty „Człowiek to nie ideologia, czyli jak wspierać osoby LGBT+”

Data: 09.07.2020
Czas rozpoczęcia: 16:00
Organizator: Pełnomocniczka ds. równego traktowania w Uniwersytecie Opolskim
Warsztaty „Człowiek to nie ideologia, czyli jak wspierać osoby LGBT+”

Zaproszenie na warsztaty on-line „Człowiek to nie ideologia, czyli jak wspierać osoby LGBT+”, organizowane przez Pełnomocniczkę ds. równego traktowania w Uniwersytecie Opolskim

W imieniu Pełnomocniczki ds. równego traktowania w Uniwersytecie Opolskim, dr Marzanny Pogorzelskiej, zapraszamy członków i członkinie społeczności akademickiej na warsztaty on-line pt. „Człowiek to nie ideologia, czyli jak wspierać osoby LGBT+”.

W trakcie interaktywnych warsztatów osoby uczestniczące będą mogły nabyć wiedzę i umiejętności w następujących obszarach tematycznych:

• funkcjonowanie psychospołeczne osób LGBT+,
  • homofobia - przyczyny i symptomy,
  • aktywne wspieranie osób LGBT+ - jak radzić sobie z językiem nienawiści w sferze publicznej, jak rozmawiać z osobami doznającymi przemocy homofobicznej oraz jej sprawcami/sprawczyniami.

Warsztaty odbędą się 9 lipca 2020 r. (wtorek) w godzinach 16.00-18.00, na platformie Microsoft Teams.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie: mpogorzelska@uni.opole.pl.

Wszystkie osoby uczestniczące w warsztatach otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Źródło: https://www.uni.opole.pl/page/3631/pelnomocniczka-ds-rownego-traktowania-w-uo-zaprasza