Działania uniwersytetów z grupy Coimbra wobec zagrożenia koronawirusem

Prezentowany raport jest wynikiem zespołowych konsultacji i wewnętrznych „burz mózgów” przeprowadzanych przez uniwersytety zrzeszone w grupie Coimbra. Podsumowuje on działania uniwersytetów zrzeszonych w tej grupie w takich dziedzinach jak umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego, dydaktyka, kształcenie doktorantów, badania i innowacje oraz ich związki z zagrożeniem koronawirusem. Raport przedstawia szereg doświadczeń, praktyk i zaleceń.

Jedną z autorek raportu jest Dorota Maciejowska z Działu Współpracy Międzynarodowej UJ.

Raport jest dostępny wyłącznie w języku angielskim na stronie grupy Coimbra: https://www.coimbra-group.eu/coimbra-group-universities-responses-to-the-covid-19-emergency/