listopad 2019

20191130

Warsztat WenDo (30.11-1.12.2019 r.)

Data: 30.11.2019 - 01.12.2019
Organizator: Uniwersytet Jagielloński, Fundacja Autonomia
Warsztat WenDo (30.11-1.12.2019 r.)

Zapisy na dwudniowy warsztat antyprzemocowy WenDo dla studentek i doktorantek UJ odbywający się w ramach kampanii "16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć"

O warsztatach WenDo

WenDo - budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla dziewcząt i kobiet (oraz osób socjalizowanych do roli kobiety) - dwudniowy warsztat antyprzemocowy dla studentek i doktorantek UJ odbywający się w ramach kampanii "16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć". Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego objął to wydarzenie swoim honorowym patronatem.

Jeśli chcesz poczuć moc, odzyskać siłę, uwolnić głos...

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w pracy, w domu - weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu - koniecznie weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz:

• mieć większą jasność kiedy przekraczane są Twoje granice i wiedzieć co robić w takich sytuacjach,
  • wprost stawiać granice, mówić o tym czego sobie życzysz, a czego nie,
  • swobodniej wyrażać swoje opinie,
  • skuteczniej dogadywać się z bliskimi, osobami z pracy, szkoły,
  • wzmocnić swoją asertywność,
  • łatwiej podejmować decyzje - te drobniejsze i bardziej poważne,
  • pozbyć się poczucia winy i wstydu - także wtedy kiedy stajesz w swojej obronie,
  • umieć się bronić w sytuacjach ataku/napaści,

skorzystaj z warsztatu, który trwa 12 godzin zegarowych (16 lekcyjnych)!

Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. Nie musisz mieć dużo siły, ani nadzwyczajnej sprawności.

Zapisy i zasady uczestnictwa

Termin: 30.11.2019-1.12.2019 r.

Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia. Wymagane jest uczestnictwo w całości zajęć.

Miejsce: zostanie podane osobom, które otrzymają potwierdzenie rezerwacji miejsca na zajęciach (budynek jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach)

Organizator: Uniwersytet Jagielloński, Fundacja Autonomia

Prowadząca: Agata Teutsch (Fundacja Autonomia)

Koszt: warsztaty są bezpłatne (koszt udziału w całości finansowany przez Uniwersytet Jagielloński, Pełnomocniczkę Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów)

Metody pracy:

• w czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy dramy;
  • w zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki;
  • zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie;
  • ubierz się wygodnie, aby Twój strój nie krępował ruchów oraz umożliwił swobodne siedzenie na podłodze;
  • warsztat jest prowadzony w języku polskim.

Jak się zapisać?

• mamy tylko 12 miejsc;
  • liczy się kolejność zgłoszeń, choć pierwszeństwo będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach WenDo;
  • w przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń (chętne mogą zostać wpisane na listę rezerwową);
  • aby się zapisać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny z adresów w domenach @student.uj.edu.pl, @doctoral.uj.edu.pl oraz @uj.edu.pl po zalogowaniu);
  • zapisy ruszają 18.11.2019 r. o godz. 7:30;
  • zgłoszenia do udziału w warsztacie przyjmujemy do 22.11.2019 r. do 20:00;
  • każda osoba, otrzyma od nas informację potwierdzającą możliwość udziału lub propozycję znalezienia się na liście rezerwowej.

Kontakt z organizatorką: a.teutsch@autonomia.org.pl (w tytule maila prosimy wpisać: Warsztaty WenDo UJ)