Raport z badania "Barometr satysfakcji studenckiej" 2017

Wyniki najnowszej edycji badania satysfakcji studentów z pozadydaktycznych aspektów studiowania na UJ są już dostępne

Serdecznie zachęcamy społeczność akademicką do lektury raportu z badania "Barometr satysfakcji studenckiej" 2017 autorstwa Agnieszki Feliks-Długosz (Sekcja Jakości Kształcenia UJ) i Katarzyny Jurzak (Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów).

Jak wyjaśniają koordynatorzy raportu: "w badaniu ocenie poddawany jest szereg czynników, które mogą wpływać na subiektywnie odczuwane zadowolenie ze studiowania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zebrane i opracowane wyniki stanowią podstawę do wdrażania rozwiązań sprzyjających utworzeniu środowiska przyjaznego studiowaniu (poprawie warunków pozadydaktycznych Uczelni)".

"Barometr satysfakcji studenckiej" realizowany jest od roku akademickiego 2009/2010, raz do roku, na przełomie kwietnia i maja, za pośrednictwem ankiety elektronicznej. Podejmuje on kwestie ogólnouniwersyteckie (m.in. bezpieczeństwo, procedury administracyjne, warunki w domach studenckich), jak też specyficzne dla konkretnej jednostki (m.in. tygodniowy rozkład zajęć, ocena działań podejmowanych przez dyrektora ds. studenckich). W akcji mogą uczestniczyć wszyscy studenci, w tym doktoranci oraz słuchacze studiów podyplomowych UJ.

Raport dostępny jest po zalogowaniu na stronie Jakość kształcenia.