grudzień 2017

20171209

Warsztat WenDo (9-10.12.2017 r.)

Data: 09.12.2017 - 10.12.2017
Organizator: Uniwersytet Jagielloński, Fundacja Autonomia
Warsztat WenDo (9-10.12.2017 r.)

Zapisy na dwudniowy warsztat antyprzemocowy WenDo dla studentek i doktorantek UJ odbywający się w ramach kampanii "16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć"

O warsztatach WenDo

WenDo - budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla dziewcząt i kobiet (oraz osób socjalizowanych do roli kobiety) - dwudniowy warsztat antyprzemocowy dla studentek i doktorantek UJ odbywający się w ramach kampanii "16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć".

Jeśli chcesz poczuć moc, odzyskać siłę, uwolnić głos...

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w pracy, w domu - weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu - koniecznie weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz:

• mieć większą jasność kiedy przekraczane są Twoje granice i wiedzieć co robić w takich sytuacjach,
  • wprost stawiać granice, mówić o tym czego sobie życzysz, a czego nie,
  • swobodniej wyrażać swoje opinie,
  • skuteczniej dogadywać się z bliskimi, osobami z pracy, szkoły,
  • wzmocnić swoją asertywność,
  • łatwiej podejmować decyzje - te drobniejsze i bardziej poważne,
  • pozbyć się poczucia winy i wstydu - także wtedy kiedy stajesz w swojej obronie,
  • umieć się bronić w sytuacjach ataku/napaści,

skorzystaj z warsztatu, który trwa 12 godzin zegarowych (16 lekcyjnych)!

Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. Nie musisz mieć dużo siły, ani nadzwyczajnej sprawności.

Zapisy i zasady uczestnictwa

Termin: 9-10.12.2017 r.

Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia. Wymagane jest uczestnictwo w całości zajęć.

Miejsce: ul. Krupnicza 33a

Organizator: Uniwersytet Jagielloński, Fundacja Autonomia

Prowadząca: Agata Teutsch (Fundacja Autonomia)

Koszt: warsztaty są bezpłatne (koszt udziału w całości finansowany przez Uniwersytet Jagielloński, Pełnomocniczkę Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów)

Metody pracy:

• w czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy dramy;
  • w zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki;
  • zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie;
  • ubierz się wygodnie, aby Twój strój nie krępował ruchów oraz umożliwił swobodne siedzenie na podłodze;
  • warsztat jest prowadzony w języku polskim.

Jak się zapisać?

• mamy tylko 12 miejsc;
  • liczy się kolejność zgłoszeń, choć pierwszeństwo będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach WenDo;
  • w przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń (chętne mogą zostać wpisane na listę rezerwową);
  • aby się zapisać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny z adresów w domenach @student.uj.edu.pl, @doctoral.uj.edu.pl oraz @uj.edu.pl po zalogowaniu);
  • zgłoszenia do udziału w warsztacie przyjmujemy do 30.11.2017 r.;
  • każda osoba, otrzyma od nas informację potwierdzającą możliwość udziału lub propozycję znalezienia się na liście rezerwowej.

Kontakt z organizatorką: a.teutsch@autonomia.org.pl (w tytule maila prosimy wpisać: Warsztaty WenDo UJ)